KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: Dorna vede WSBK správným směrem

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Rea: Dorna vede WSBK správným směrem
14.12.2017
 

Úřadující mistr světa Superbiků, Jonathan Rea, souhlasí s kroky, které Dorna podniká v šampionátu Mistrovství světa Superbiků.

V roce 2012 přešel superbikový šampionát pod promotérskou společnost Dorna a tímto krokem se také šampionát začal velmi rychle měnit. Dorna po celou dobu snaží především snížit náklady na závodění v této sérii a zároveň upravit pravidla tak, aby WSBk nekonkurovalo MotoGP.
 
Za těmito změnami pod vládou Dorny se nyní ohlíží úřadující mistr světa tohoto šampionátu – Jonathan Rea. Jak Rea na rozdíl od řady kritiků prohlásil, Dorna vede šampionát správným směrem, a i když se často mění pravidla, vše je v budoucí prospěch šampionátu.
 
„Od příchodu Dorny se odehrála spousta změn a každý rok probíhají další změny. Vždy, když se něco mění, najde se spousta lidí, která tyto změny bude kritizovat. Já osobně si ale myslím, že Dorna vede šampionát správným směrem, a i tyto změny tomu napomáhají. Je ale pravdou, že každá změna vždy stojí týmy a továrny peníze. Například nyní omezení maximálního počtu otáček, částečně to výkon omezí, ale továrny začnou hledat výkon jinde a budou vyvíjet motory jiným směrem. Tento vývoj samozřejmě bude stát peníze. V šampionátu je řada továrních týmů, které nyní budou dělat maximum pro to, aby dle nových pravidel získali co nejlepší výkon svých motorů,“ řekl Jonathan Rea.

Další články sekce WSBK