KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. do 23. února 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: Je to katastrofa pro šampionát

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Kawasaki
Rea: Je to katastrofa pro šampionát
20.04.2019
 

Jonathan Rea prohlásil, že dominance jednoho závodníka v posledních pěti letech je katastrofou pro superbikový šampionát.


Zatímco v letech minulých superbikovému šampionátu jasně dominoval britský závodník Jonathan Rea na továrním motocyklu Kawasaki, nyní jeho vítěznou vlnu převzal Španěl Alvaro Bautista na továrním motocyklu Ducati.

Dle slov Rey ale nebyl předchozí ani není současný stav dobrý pro samotný šampionát. Jak Rea přiznal, diváci by potřebovali, aby se o vítězství v závodech pravidelně bojovalo, nikoliv vyhrával neustále pouze jeden závodník.

„Bohužel byl superbikový šampionát pro spoustu lidí v letech minulých nudný, protože jsem vyhrával čtyři roky za sebou. Tito lidé si pravděpodobně dělaly naděje, že se něco změní a závody budou napínavější. Přišel ale jiný závodník, který opět stále vyhrává. Ve skutečnosti to je katastrofa pro celý náš šampionát. Něco by se mělo změnit, ale já sám nevím co. Já osobně mohu jen doufat, že náš šampionát nezažije ještě větší odliv fanoušků. Jsem součástí tohoto šampionátu již několik let a přál bych si, aby rostl, nikoliv upadal,“ řekl Jonathan Rea.


Další články sekce WSBK