KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 4. února do 10. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: Katar jako test pro 2018

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Rea: Katar jako test pro 2018
26.10.2017
 

Britský závodník Jonathan Rea prozradil, že poslední závodní víkend v Kataru továrna Kawasaki pojme rovněž jako test materiálu pro 2018.

Britský závodník Jonathan Rea stejně jako jeho zaměstnavatel, továrna Kawasaki, mají již tituly v šampionátu jezdců i výrobců jasné. Před posledním závodním víkendem letošní sezony, který se pojede na katarském okruhu Losail, tak již Reovi rozhodně nepůjde o zisk bodů do tabulky šampionátu.
 
Jak Rea prozradil, do Kataru bude cestovat s cílem si především užít celý závodní víkend a zároveň prozradil, že společně s Kawasaki zvažují tento víkend využít jako ostrý test materiálu pro sezonu 2018.
 
„Bude to úžasný závodní víkend. Všechny tituly již máme vybojované, takže musíme ještě zvážit, jaké cíle si pro Katar stanovíme. Samozřejmě se pokusíme vyhrát, o tom není pochyb. Je ale pravdou, že pro rok 2018 budou platit nové technické předpisy, takže možná se pokusíme některé věci vyzkoušet již v Kataru. Je to poslední závod sezony a ještě k tomu se jede pod umělým osvětlením, takže si tento víkend každopádně chci užít,“ řekl Jonathan Rea.

Další články sekce WSBK