KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea kritizuje nový formát víkendu WSBK

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Rea kritizuje nový formát víkendu WSBK
10.11.2018
 

Jonathan Rea je jedním z jezdců, kteří se kriticky vyjádřili na adresu nového formátu závodních víkendů WSBK, kdy byl přidán třetí závod.


Pro příští sezonu šampionátu Mistrovství světa Superbiků protlačil promotér WSBK nový formát závodních víkendů, kdy vedle tradičních dvou závodů kategorie Superbike přibude ještě třetí, který bude mít charakter sprintu na mnohem méně kol.

 

Jezdci tuto novinku přijali různými způsoby, jeden z těch, kteří tento nový model závodního víkendu kritizují, je i úřadující mistr světa Jonathan Rea. Dle Jonathana je velmi komplikované odjet tři závody během jednoho víkendu pouze s jedním motocyklem a v případě pádu či technické závady tento formát může přinést řadu komplikací.

 

„Abych byl upřímný, přijde mi tento nápad absolutně katastrofický. Pro mne znamená šampionát WSBK již spoustu let dva závody během víkendu, nyní chceme tuto dlouhou tradici měnit. Jsem závodník a závodění mne baví, z tohoto pohledu to není špatná změna, ale je to nedomyšlené. Z pohledu toho, že máme k dispozici jen jednu motorku, to může být opravdu komplikované. Když v tomto sprintu spadnu a motorku zničím, nemáme šanci nastoupit do druhého závodu. S ohledem na tuto novinku by dle mého názoru mělo být zrušeno pravidlo jedné motorky pro závodní víkend,“ řekl Jonahtan Rea.


Další články sekce WSBK