KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: Limit otáček Ducati nemusí zpomalit

Text: jnyk, Zdroj: GPone.com, Foto: Kawasaki
Rea: Limit otáček Ducati nemusí zpomalit
24.03.2019
 

Jonathan Rea dobře ví, že i když bude zaveden limit otáček pro motory Ducati, nemusí to znamenta, že bude Alvaro Bautista pomalejší.


V uplynulých letech byl britský závodník Jonathan Rea zvyklý pravidelně vyhrávat. V úvodu sezony 2019 se mu to zatím ale nepodařilo ani jednou a vždy musel pozorovat Alvara Bautistu, jak stoupá na nejvyšší stupínek na pódiu jednotlivých závodů.

Nyní Rea hovořil o aktuální situaci i možném omezení otáček motocyklu Ducati, které dle jeho názoru ovšem nemusí nic výrazně změnit.  Jak sám Rea přiznal, v minulosti již zažil omezení otáček, ale i přesto byl stále rychlý.

„Bautista a Ducati jsou aktuálně velmi silní. Já tu skutečnost musím akceptovat a dál pokračovat v tvrdé práci, věřím, že přijdou okruhy, kde budeme silnější. Všichni mluví o rychlosti Ducati, ale já si myslím, že to je především tím, že Bautista odvádí opravdu skvělou práci. Je ale pravdou, že být za ostatními je pro mne nová zkušenost a nezvyká se na to snadno Já osobně ale nevím, zda se něco stane, pokud Dorna omezí otáčky motorů Ducati. V loňském roce nám byly omezeny otáčky o 1100, ale já byl stále rychlý. Každou motorku takové omezení může ovlivnit jinak,“ řekl Jonathan Rea.


Další články sekce WSBK