KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: MotoGP? Až přijde zajímavá nabídka

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Rea: MotoGP? Až přijde zajímavá nabídka
09.12.2017
 

Britský závodník Jonathan Rea již přestup do MotoGP nevylučuje, ale dodává, že by musela dorazit opravdu zajímavá nabídka s konkurenceschopným materiálem.

Britský závodník Jonathan Rea letos v barvách továrního týmu Kawasaki Racing zcela dominoval šampionátu Mistrovství světa Superbiků a díky skvělým výkonům si i předčasně zajistil svůj další mistrovský titul. S ohledem na jasnou nadváhu ve startovním poli WSBK byla také v průběhu letošního roku mnohokrát skloňována možnost odchodu do MotoGP.
 
Tyto spekulace ovšem Rea celkem jasně vylučoval s tím, že jeho budoucnost je ve WSBK. V průběhu letošní zimní přestávky sice částečně změnil názor, ovšem stále je zde dle Rey situace, kdy nemá do MotoGP nabídku, která by pro něj byla zajímavá.
 
„Sezona 2018 bude zajímavá jak pro mého manažera, tak i pro spoustu špičkových jezdců. Spoustě jezdců totiž na konci sezony 2018 vyprší aktuální smlouvy a dá se očekávat velký přestupový kolotoč. Byl jsem přítomen na MotoGP víkendu v Silverstone a proběhla nějaká jednání, nechci ale zatím nikoho jmenovat. Někteří lidé mi řekli, že bych měl jít do MotoGP, ale zároveň rozumí tomu, proč tam nejsem. Aktuálně bych tam mohl závodit pouze na špatné motorce na chvostu startovního pole a ještě bych tím nevydělával žádné peníze. V takové situaci budu raději dál závodit ve WSBK. Pokud bych ale dostal nějakou zajímavou nabídku, určitě bych se jí zabýval, protože svého cíle získat titul mistra světa jsem ve WSBK již dosáhl,“ řekl Jonathan Rea.

 

 


Další články sekce WSBK