KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: Naši soupeři rozhodně nespí

Text: jnyk, Zdroj: Bikersportnews, Foto: Kawasaki
Rea: Naši soupeři rozhodně nespí
06.12.2015
 

Jonathan Rea očekává v příští sezoně mnohem obtížnější boj o mistrovský titul, především díky silnější konkurenci.

V letošní sezoně šampionátu Mistrovství světa Superbiků jasně dominoval britský závodník Jonathan Rea na tovární Kawasaki, když dokázal zvítězit ve většině závodů a s dostatečným předstihem si pojistil i mistrovský titul. Po skončení posledních letošních zimních testů ale Rea rozhodně nepolevuje a pouští se do přípravy na rok 2016.
 
Jak samotný Rea říká, očekává v příští sezoně ještě silnější konkurenci a rozhodně nechce usnout na vavřínech. Jeho jasným cílem pro rok 2016 je opět vybojovat společně s týmem Kawasaki mistrovský titul.
 
„Samozřejmě chci být mistrem světa i v příštím roce. Sedím asi na té nejsilnější motorce ve startovním poli, takže naší jasnou prioritou je boj o mistrovský titul. Jednoduché to ale rozhodně nebude, počítám s tím, že nás to bude stát více sil než v letošním roce. Kawasaki připravila novou motorku, díky které budeme mít v ruce silnou zbraň. Nemyslím si ale, že se naši soupeři budou trápit stejnými problémy jako letos. Ostatní také nespí. Do šampionátu se vrací Yamaha nebo jezdec jako je například Nicky Hayden, takže očekávám mnohem silnější konkurenci,“ řekl Jonathan Rea.

Další články sekce WSBK