KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: Nesmím zbytečně riskovat

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Rea: Nesmím zbytečně riskovat
20.09.2019
 

Jonathan Rea by si mohl pojistit mistrovský titul již v Magny Cours, ale jak sám říká, není kam spěchat a raději nebude zbytečně riskovat.


Po úvodních závodních víkendech letošní sezony šampionátu Mistrovství světa Superbiků vše nasvědčovalo tomu, že španělský závodník Alvaro Bautista nikomu nedá šanci a jasně kráčí za mistrovským titulem.

Poté ale přišel zvrat, Alvaro začal chybovat a do popředí se začal znovu dostávat úřadující mistr světa Jonathan Rea. A právě Jonathan má nyní před blížícími se závody v Magny Cours první šanci mečbolu, kdy by si mohl pojistit další mistrovský titul.

Jak ale Rea přiznává, s touto variantou zatím nepočítá.

„Od Jerezu začal Alvaro dělat chyby. Na začátku sezony vypadal neporazitelně, ale poté se mi podařilo vyhrát několik závodů a vše bylo jinak. Zjistilo se, že Alvaro není žádný stroj, ale také dokáže dělat chyby. To mi také dalo sebedůvěru a v Imole jsem tvrdě bojoval. Sice mohu získat titul již v Magny Cours, ale já osobně to vidím jako nerealistický cíl. Máme dobrý směr, jsme silní a musíme to udržet ve svých rukách. Nemá smysl zbytečně riskovat, nezáleží na tom, jestli získám titul v Magny Cours nebo v následujícím závodě, důležité je jej získat,“ řekl Jonathan Rea.


Další články sekce WSBK