KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: Nová motorka se jen trošku liší

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Rea: Nová motorka se jen trošku liší
11.11.2018
 

Jonathan Rea potvrdil, že Kawasaki má připravenou novou motorku, ale zároveň dodává, že tento stroj bude mít proti letošnímu jen drobné updaty.


Kawasaki pro svůj tovární tým v šampionátu Mistrovství světa Superbiků připravuje opět nový model své ZX-10R, dle zákulisních informací by se ovšem nemělo jednat o žádné revoluční změny, ale spíše menší updaty.

Je ovšem jasné, že konkurence továrního týmu Kawasaki, který byl už v letošní sezoně WSBK téměř neporazitelný, tato slova neslyší zrovna ráda. Jak ale nyní přiznal úřadující mistr světa – Jonathan Rea, jedná se pouze o menší updaty vůči aktuální motorce a nečeká nějakou zásadní změnu ve výkonnosti.

„Ano, budeme mít pro rok 2019 nový model, ale když bych to měl shrnout, jedná se pouze o drobné updaty. Zároveň musíme ještě několik dílů otestovat a zjistit, jak fungují. Proto máme naplánované v listopadu testy v Aragónu a Jerezu. Tam ale budeme pracovat opravdu v poklidu, nečekám nějaký velký stres. První náročné testy začnou až v lednu 2019. Nejdůležitější pro nás bude samozřejmě test na Phillip Islandu, kde již budou všichni jezdci a týmy ve složení, v jakém nastoupí do sezony 2019 a budeme se tak moci opravdu porovnat s konkurencí,“ řekl Jonathan Rea.


Další články sekce WSBK