KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea po testech v Portugalsku

Text: jnyk, Zdroj: TZ Kawasaki
Rea po testech v Portugalsku
25.08.2018
 

Britský závodník Jonathan Rea hodnotí dvoudenní testování na portugalském okruhu Algarve v Portimau velmi pozitivně.

Jonathan Rea ovládl i dvoudenní testování na portugalském okruhu Portimao, kdy tyto testy společně s týmem Kawasaki Racing uzavřel na pozici nejrychlejšího muže na trati. Reův týmový kolega Tom Sykes do tohoto testu kvůli zranění nezasáhl. 
 
Tento test provázely rozdílné povětrnostní podmínky, kdy ráno panovaly poměrně chladné teploty, zatímco odpoledne foukal silný vítr a trať byla rozpálená na více než 50 stupňů. Jonathan se svým týmem rovněž testoval i nové pneumatiky Pirelli.
 
„Během tohoto testu panovaly opravdu vysoké teploty, ale i přesto se nám dařilo držet konstantní rychlost a zároveň zajíždět dobré časy. Odpoledne měla trať přes 53 stupňů, zatímco vzduch měl okolo 30. Bylo příjemné se znovu sžít s tímto motocyklem po malé přestávce, kterou jsem absolvoval na osmihodinovce v Suzuce. Během druhého dne jsme už neodjeli takové množství kol, protože jsme zkoušeli nový podvozek a vyvážení, což zabralo docela dost času. Zároveň jsme dostali k otestování nové pneumatiky Pirelli a všechnu práci, kterou jsme měli naplánovanou, jsme dokončili těsně před závěrem tréninku. Na ladění nastavení pro závod jsme nepracovali, to necháváme na závodní víkend, protože se i povětrnostní podmínky mohou výrazně změnit,“ řekl Jonathan Rea.

Další články sekce WSBK