KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: S Tomem přátelé nikdy nebudeme

Text: jnyk, Zdroj: worldsbk.com, Foto: Kawasaki
Rea: S Tomem přátelé nikdy nebudeme
02.12.2016
 

Britský závodník Jonathan Rea prohlásil, že se svým týmovým kolegou Tomem Sykesem nikdy dobří přátelé být nemohou.

Britský závodník Jonathan Rea od svého příchodu do továrního týmu Kawasaki v šampionátu Mistrovství světa Superbiků zažívá jen úspěšné sezony. Jako dvojnásobný mistr světa WSBK si je ale dobře vědom toho, že ne vždy bude mít se všemi ideální vztahy. To platí i pro jeho týmového kolegu Toma Sykese.
 
Jak Jonathan v jednom z nedávných rozhovorů prohlásil, je mu jasné, že s Tomem Sykesem nikdy nebudou dobří přátelé. Od doby, kdy Rea k týmu přišel, totiž svému týmovému kolegovi vždy mistrovský titul vyfoukl.
 
„Toma jsem vždy respektoval, je to skvělý závodník a známe se již z dob, kdy jsme závodili v britském šampionátu Supersportů. Myslím si, že jsme v motorsportu společně vyrostli, ale nikdy jsme si tak nekonkurovali. Když jsme přišli do WSBK, Kawasaki nebyla konkurenceschopná a já byl v konkurenceschopném týmu, kdy jsme pravidelně končili sezonu uvnitř nejlepší pětky. Tom se ale pak s Kawasaki dostal neuvěřitelně rychle nahoru a získali titul. Pak už bylo vše jinak a nebylo snadné se bavit, jako přátelé. V boxu nemáme žádné blízké vztahy, můj i jeho tým pracuje odděleně. Každý z nás má ale své cíle a když oba bojujeme o titul, jednoduše přátelé být nemůžeme,“ řekl Jonathan Rea.

Další články sekce WSBK