KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: U Hondy to bylo horší...

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Rea: U Hondy to bylo horší...
02.05.2019
 

Jonathan Rea si těžce zvyká na porážky, zároveň ale dodává, že v dobách, kdy závodil na Hondě, byl v mnohem horší situaci než nyní.


Britský závodník Jonathan Rea si letos po několika letech nadvlády v šampionátu Mistrovství světa Superbiků musí zvykat, jak chutná porážka. Jak ale nyní Rea v jednom z rozhovorů prozradil, v letech, kdy závodil u Hondy, se cítil mnohem hůře.

I přesto se ale v letech, kdy působil v barvách týmu Ten Kate, podařilo vždy alespoň jednou za sezonu Reovi zvítězit. Nyní Rea prozradil, že věří, že v letos bude jeho bilance nakonec mnohem lepší.

„Lhal bych vám, kdybych řekl, že mi situace v letošní sezoně nevadí. Rozhodně nejsem šťastný z toho, že se mi nedaří vyhrávat, bohužel to ale musím akceptovat. Ale mojí doopravdy největší výzvou v kariéře byly roky u Hondy, obzvláště roky 2011 až 2014, tam jsem na sobě musel mentálně hodně zapracovat. Tehdy jsem byl v roce 2010 konkurenceschopný, poté jsem byl dlouho zraněný a po návratu to bylo opravdu náročné,“ řekl Jonathan Rea.


Další články sekce WSBK