KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: Vítězství je jediný cíl

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Rea: Vítězství je jediný cíl
13.01.2019
 

Britský závodník Jonathan Rea prozradil, že jeho hlavní motivací k dalšímu závodění je stále neuvěřitelná chuť po vítězství.


Britský závodník Jonathan Rea se již stal nejúspěšnějším jezdcem v historii šampionátu Mistrovství světa Superbiků. Od jeho přestupu od Hondy k továrnímu týmu Kawasaki v roce 2015 dokázal Jonathan získat čtyři mistrovské tituly, vyhrát 60 závodů a téměř v každém závodním víkendu se dokázal prosadit na pódium, celkově má na kontě 71 vítězství.

I přesto ale Jonathan stále cítí obrovskou motivaci a chce i nadále vyhrávat. Jak sám prohlásil, jeho jasným cílem pro sezonu 2019 je opět vyhrát co nejvíce závodů a zároveň zabojovat o mistrovský titul.

„Spousta lidí se mne ptá na moje nejoblíbenější vítězství, ale mně osobně to je jedno, nedělám rozdíly v tom, jestli vyhraji s náskokem tisíciny sekundy nebo deseti sekund, každé vítězství je pro mne velmi důležité. Když projedete cílovou čáru jako první, je to neuvěřitelný pocit. Ale netrvá to dlouho, již v dojezdovém kole se vracím do normálního stavu. Mým hlavním cílem je dosáhnout tohoto pocitu. Zároveň jsem ale připravený na to, abych uměl vyjít s tím, když vítězství nedosáhnu. Pak to je jako na vlnách, ale je pravdou, že v poslední době jsem byl více vyrovnaný,“ řekl Jonathan Rea.


Další články sekce WSBK