KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: WSBK potřebují větší popularitu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Rea: WSBK potřebují větší popularitu
28.07.2018
 

Jonathan Rea přiznává, že superbikový šampionát by potřeboval větší popularitu, kterou by mohl přinést příchod zkušených a úspěšných jezdců z MotoGP.

Britský závodník a úřadující mistr světa Superbikového šampionátu, Jonathan Rea, v jednom z nedávných rozhovorů komentoval aktuální situaci týkající se popularity šampionátu WSBK a velmi často prázdných tribun na světových okruzích. Jak i Jonathan přiznal, šampionát by potřeboval zvučná jména, která by fanoušky přitáhla.
 
Zatím je dle Jonathana situace taková, že do WSBK míří sice občas piloti z MotoGP, ale jedná se spíše o mladé závodníky, kterým se v MotoGP nepodařilo sehnat angažmá a WSBK berou jako „poslední záchranu“. Takoví jezdci ale dle slov Jonathana popularitě šampionátu nepomohou.
 
„Nemám přesný recept jak na zvýšení popularity šampionátu. Je ale pravdou, že občas sedí ti nejlepší jezdci na ne zrovna nejlepších motorkách. Zároveň si myslím, že by šampionátu pomohlo, kdyby sem přicházelo více hvězd z MotoGP. Ne jezdci, kteří se v MotoGP neudrží, tak jdou alespoň do WSBK, protože tito většinou jezdili i v MotoGP na chvostu pole. Potřebovali bychom zde opravdovou GP hvězdu, která by přitáhla lidi na okruhy. Pro šampionát by byli zajímaví jezdci jako Pedrosa, Iannone nebo Crutchlow, taková jména by šampionátu přinesla větší prestiž,“řekl Jonathan Rea.

 


Další články sekce WSBK