KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: Začátek sezony nebyl snadný

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petr Štola
Rea: Začátek sezony nebyl snadný
28.07.2019
 

Jonathan Rea přiznal, že na začátku sezony nebylo porážky od Bautisty snadné akceptovat.


Letošní sezona pro úřadujícího mistra světa Superbiků Jonathana Reu neodstartovala zrovna dle představ. V úvodních čtyřech závodních víkendech jej totiž doslova „drtil“ nováček v šampionátu – Alvaro Bautista na továrním motocyklu Ducati.

V následujících závodech ale již začal Alvaro vytvářet chyby, které dopomohly Reovi vrátit se na vítěznou vlnu a zároveň se posunout do čela vedení průběžného hodnocení šampionátu.

„Letošní sezona odstartovala tvrdě. Alvaro přišel do šampionátu a od začátku byl neuvěřitelně silný. Rozhodně jsem nečekal, že přijde na tak vysoké úrovni. Nebylo snadné se s tím vyrovnat. Na Phillip Islandu to ještě nebylo tak jednoznačné, protože tam se mi nikdy nedařilo, ale poté jsme to museli akceptovat. Pustili jsme se do práce a přijali novou výzvu. Alvaro přišel z MotoGP a má spoustu zkušeností, je to přece jen mistr světa. Myslím si, že je stále mým největším soupeřem. Čekají nás ještě čtyři závodní víkendy, což je dvanáct závodů. Zatím nevím, kdo titul vyhraje, ale pokud by se mi to podařilo, měl by pro mne tento titul největší hodnotu,“ řekl Jonathan Rea.


Další články sekce WSBK