Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.

Reiterberger a Sykes po Austrálii

26.02.2019

Nový tovární tým BMW předvedl svůj potenciál, všichni vědí, že k lepším výsledkům vede cesta přes tvrdou práci.

Nový tovární BMW Motorrad WorldSBK Team se představil během úvodního závodního víkendu WorldSBK na okruhu Phillip Island. Markus Reiterberger a Tom Sykes demonstrovali vývoj nového stroje BMW S1000RR. Němec Reiterberger v sobotu dokončil závod na 13. pozici, v neděli přidal dvě dvanáctá místa. Lépe si vedl Brit Sykes, který k sedmému místu v sobotu přidal 11. a 13. místo v nedělních závodech.

Markus Reiterberger
„Dnes to bylo mnohem lepší než včera. Opravdu jsem si zazávodil. I když jsem se nedostal do desítky, tak jsem aspoň mohl vidět, že to bylo možné. Měl bych potřebné tempo, kdybych nezačal víkend s obtížemi v kvalifikaci, a kdybych měl lepší start. V závodě jsem měl od začátku lepší pocit a především sebevědomí. I když byla úroveň přilnavosti v dnešním závodě vyšší, tak teplota byla ještě horší než včera. Udělali jsme dobrou práci a učinili také další krok správným směrem. Byl jsem schopen předjet některé soupeře a získat mnoho v zatáčkách, což je místo, kde je naše BMW S1000RR opravdu fenomenální. Bohužel předjíždění je pro nás stále obtížné, protože ztrácíme na výjezdech ze zatáček a na rovinkách. Beru si z toho pocit, že nejlepší desítka byla možná, ten pocit je lepší a potvrzuje, že náš směr je správný. Rád bych poděkoval celému týmu, který neúnavně pracuje, aby mi tento pokrok umožnil. Závodíme v Mistrovství světa, a to není procházka v parku. Jsme velmi mladý projekt a potenciál tam je určitě. Teď už se nemůžu dočkat, až pojedeme k dalším závodům.“

Tom Sykes
„Byl to náročný den, ale musím říci, že naše výsledky neodrážejí to, kde opravdu jsme. Je škoda, že v tomto okamžiku má náš motor ještě nějaké limity výkonu na rovinkách, ale je ještě velmi brzy. Pozitivní naopak je velmi dobré pérování a podvozek, takže jsme dokázali učinit nějaké dobré předjetí, ale pak jsme zase ztratili v lehké části trati. Ukázali jsme, co je možné tím, že jsme v průběhu testů a tréninků, předvedli naší rychlost, poznali jsme, na jaké oblasti musíme pracovat s motocyklem. A vím, že celý tým BMW Motorrad WorldSBK bude pracovat tvrdě, aby pokračovala ve zlepšení, tak, jako jsme to udělali v zimě.“