KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Roda: Dorna musí podpořit privátní týmy

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Petr Štola
Roda: Dorna musí podpořit privátní týmy
24.09.2017
 

Manažer Kawasaki je přesvědčen o tom, že Dorna by měla rozdělovat více peněz mezi privátní týmy ve WSBK.

V aktuálním rozložení sil v šampionátu Mistrovství světa Superbiků hraje japonská továrna Kawasaki jasný prim. Zatímco jezdci továrního týmu Jonathan Rea a Tom Sykes již několik let dominují celému šampionátu, pro motocykly Kawasaki se rozhoduje i čím dál více privátních týmů.
 
V letošní sezoně tak na startovním roštu můžeme vedle továrních strojů viděti motocykly Kawasaki v barvách týmů Puccetti, Pedercini, Go Eleven a Grillini, což znamená celkový počet šesti dalších strojů Ninja.
 
To je samozřejmě trnem v oku i promotérovi šampionátu, španělské společnosti Dorna Sports. Nyní se k této situaci vyjádřil manažer Kawasaki, pan Guim Roda.
 
„Dorna by měla mezi všechny týmy rozdělovat peníze tak, jak to dělá v MotoGP. Díky tomu by začal Superbikový šampionát opět růst. Pokud jednotlivé továrny dají k dispozici konkurenceschopnou techniku, budou toho týmy využívat. Když budou mít privátní týmy více peněz, budou mít konkurenceschopnější techniku, což pozvedne úroveň celého šampionátu,“ řekl Guim Roda.

Další články sekce WSBK