KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Roda: V týmu panuje zdravá rivalita

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: Jaromír Havránek
Roda: V týmu panuje zdravá rivalita
12.03.2015
 

Manažer superbikového továrního Kawasaki, pan Guim Roda, potvrdil, že v letošní sezoně v jeho týmu panuje mezi jezdci přátelská atmosféra a zdravá rivalita.

Boss superbikového týmu Kawasaki Racing, pan Guim Roda, se po prvním závodním víkendu letošní sezony WSBK vyjádřil na téma vzájemné rivality mezi jezdci svého týmu. V letošní sezoně působí u továrního týmu Kawasaki britská dvojice Tom Sykes a Jonathan Rea, který dokázal vyhrát závod hned na australském Phillip Islandu.
 
Oproti loňské sezoně, kdy panovaly mezi Sykesem a Bazem ne zrovna přátelské vztahy, je v letošní sezoně situace diametrálně odlišná. Roda je přesvědčen o tom, že mezi jezdci panují přátelské vztahy a zdravá rivalita.
 
„Z pohledu našeho týmu, vždy je pro nás hlavní být před ostatními továrnami, takže musíme dělat vše proto, abychom vyhrávali závody. Myslím si, že mezi našimi současnými jezdci panují přátelské vztahy a situace je tak mnohem lepší než v loňské sezoně. Každý rozumí své roli v týmu. Jejich společným cílem je přivést dva motocykly továrny Kawasaki na pódium a ne zbytečně riskovat nebezpečnými souboji mezi sebou na trati. Zdravá rivalita zde samozřejmě není na škodu,“ řekl Guim Roda

Další články sekce WSBK