KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. ledna do 17. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rozhovor s Ondou Ježkem po Magny Cours

Tisková zpráva Ondry Ježka
Rozhovor s Ondou Ježkem po Magny Cours
13.10.2015
 

Jedu, jedu a najednou ležím. Nechápu to, řekl Ondra Ježek k pádu v Magny Cours.

 
Poslední závodní víkend se pro českého motocyklového jezdce Ondřeje Ježka vyvíjel skvěle. V Magny Cours dominoval tréninkům, v kvalifikaci i přes pád vybojoval první řadu a v hlavním závodě šel hned po startu do vedení a budoval solidní náskok. Jenže přišel nečekaný pád a s ním i konec nadějí na kvalitní výsledek. Poslední letošní podnik Světového poháru Superstock 1000 tak má pro jezdce týmu TripleM by Barni Racing Ducati hořkou pachuť.
 
 
Ondro, poslední závod sezony si nedokončil. Co se stalo?
Já sám doteď nevím. Spadl jsem v hodně zvláštním místě. Je pravda, že už během prvních kol, kdy jsem svým soupeřům ujel, mě párkrát vystrašilo přední kolo, které mi lehce ujelo na brzdách. Nicméně pád v poslední šikaně jsem vůbec nepochopil. Jel jsem jako vždy a najednou ležím na zemi. Nevím, možná jsem si škrtl předním kolem o obrubník. Nebo více přidal a při překlopení se mi odlehčilo přední kolo. To už asi nezjistím a ani se mi po tom teď už pátrat nechce.
 
 
Co se ti honilo v hlavě, když si stál nad svou motorkou a viděl, jak se kolem tebe prohání ostatní jezdci?
Byl to zvláštní okamžik. Z toho pádu si pamatuju jen úvodní dotyk se zemí a pak až když jsem stál v trávě a čekal, až všichni jezdci projedou. Jak jsem se dostal do trávy, si opravdu nepamatuji, viděl jsem to potom až na fotkách. Až po chvíli jsem si uvědomil: Aha, už nejedu, je konec.
 
 
Byl si naštvaný sám na sebe? Popiš nám ty pocity.
Vztek jsem měl po kvalifikaci, když jsem spadl kvůli pomalejšímu soupeři a přišel tak o pole position. Po pádu v závodě jsem naštvaný nebyl. Spíš jsem vůbec nechápal, co se stalo. Takový trochu šok.
 
 
V trénincích a kvalifikaci ale vše fungovalo na jedničku. Byl si spokojený s motorkou i svým výkonem?
Všechno fungovalo výborně. Dostali jsme na Magny Cours vylepšenou přední vidlici a rozdíl byl ohromně znát. Škoda, že nebyla dřív, sezóna třeba mohla vypadat úplně jinak. Byl jsem rád, že moje ambice před Francií nebyly jen plané řeči a já opravdu celému víkendu dominoval. Na suchu i na vodě. O to více mrzí, jak to nakonec všechno dopadlo.
 
 
Jak se na tento tvůj výsledek díval tým. Co jste si se šéfy povídali po závodě?
Samozřejmě panovalo velké zklamání. Na druhou stranu mi nikdo nenadával. Všichni viděli, že jsem jel o vítězství a to zkrátka nemůžete ani na moment povolit. I když máte dvousekundový náskok. Týmový šéf Moser měl radost z představení, které jsme v Magny Cours ukázali.
 
Co tě teď čeká dál?
Do konce října si dám odpočinek. Sezóna byla zejména psychicky náročná. Během volna budu komentovat závody MotoGP na Phillip Islandu a Sepangu, ale také Superbiky v Kataru. Na konci měsíce jedu na cyklosoustředění na Malorku a začne opět příprava na příští sezónu.

Další články sekce WSBK