KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Safety car pro WSBK dodá Hyundai

Text: jnyk, Zdroj: TZ Dorna
Safety car pro WSBK dodá Hyundai
02.02.2019
 

Hyundai střídá Seat a v letošní sezoně budeme v rámci závodních víkendů WSBK pozorovat safety car v podobě vozu Hyundai i30.


Po dlouhá léta zastávaly roli oficiálního safety caru v šampionátu Mistrovství světa Superbiků vozy italského výrobce Alfa Romeo, později byly vystřídány Seatem. Nyní promotér šampionátu WSBK oznámil další změnu na této pozici, štafetu přebírá korejský Hyundai.

Poprvé se nový safety car představí na australském Phillip Islandu, kde již v závěru února vypukne nová sezona šampionátu Mistrovství světa Superbiků. O roli safety caru se bude starat model Hyundai i30 Fastback N.

Zároveň Dorna potvrdila, že Hyundai dodá šampionátu WSBK i další oficiální vozy a partnerství nezůstane jen u dodání safety caru. Tyto další automobily budou představeny v rámci prvního evropského víkendu na okruhu Motorland Aragón, kde se pojede na začátku dubna.

„Postavit safety car pro šampionát WorldSBK pro nás byl velmi zajímavý projekt. Nejedná se sice o závodní auto, ale stráví většinu svého života na závodní trati. Tento model byl již navržen pro závodní jízdu, proto jsme nemuseli pro tento úkol dělat žádné modifikace,“ řekl Thomas Schemera za Hyundai.


Další články sekce WSBK