KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Saša Pelikánová do závodu nepostoupila

Tisková zpráva Alexandry Pelikánové
Saša Pelikánová do závodu nepostoupila
07.09.2019
 

Pelikánová si v kvalifikačním závodu zazávodila, třinácté místo na postup do nedělního programu ovšem nestačilo.


Alexandra Pelikánová obsadila v závodu Last Chance Race třinácté místo, a přestože v samotném závodu o postup výrazně vylepšila i svůj nejrychlejší čas z celého závodního víkendu v portugalském Portimau, nekvalifikovala se do hlavního nedělního závodů kategorie Supersport 300.

V úvodních trénincích obsadila devatenáctiletá rodačka z Brna třiadvacáté a čtyřiadvacáté místo v hodnocení skupiny B kategorie Supersport 300. I v sobotním volném tréninku a následném Superpole pokračovala Pelikánová v hledání ideálního nastavení svého motocyklu Kawasaki Ninja 400 a neustále zrychlovala. „Bohužel, po celkem vydařeném pátku se mi v dnes příliš nedařilo. Ani v posledním volném tréninku, ani v Superpole jsem nedokázala poskládat rychlé kolo,“ uvedla Pelikánová. V Superpole obsadila šestadvacáté místo, a tak následně nastoupila do závodu Last Chance Race, tedy závodu, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavních závodů.

„Start se mi povedl a předjela jsem několik jezdců. V první zatáčce jsem se ale zasekla za jedním z pomalejších jezdců a ztratila několik pozic. Chvíli mi trvalo, než jsem se dostala do pořádného tempa, a mezitím mi skupina jezdců bojujících o postup poodjela. Dokázala jsem dojet několik z nich a ve skupince asi o pěti lidech jsme si pěkně zazávodili. Bohužel, na postup to nestačilo. Nezbývá než pokračovat v naší práci, potrénovat a soustředit se na další závod, aby to konečně vyšlo a já se kvalifikovala do hlavního nedělního závodu,“ konstatovala závodnice týmu Kawasaki GP Project.

Další závodní víkend šampionátu World Supersport 300 se uskuteční od 27. do 29. září 2019 ve francouzském Magny-Cours.
 


Další články sekce WSBK