KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. do 1. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Saša Pelikánová před Imolou

Tisková zpráva Alexandry Pelikánové
Saša Pelikánová před Imolou
10.05.2019
 

Závodění i škola. Pelikánová se kromě nadcházejícího závodního víkendu v Imole připravuje i na maturitu.


Alexandra Pelikánová se o nadcházejícím víkendu představí v italské Imole v rámci seriálu WorldSBK. Stejně jako při posledním závodním víkendu v holandském Assenu, i v Imole se bude závodnice týmu Kawasaki GP Project seznamovat s novou tratí, na kterou se vydá poprvé v kariéře, a bude usilovat o kvalifikování se do hlavního nedělního závodu.

„V Imole jsem nikdy nejela, takže i nadcházející závodní víkend bude o tom, abych se co nejrychleji naučila trať a pokusila se kvalifikovat do hlavního nedělního závodu,“ konstatovala Alexandra Pelikánová. Devatenáctiletá rodačka z Brna využila takřka měsíční přestávku mezi závody nejenom k tréninku, ale i ke studiu. V průběhu své premiérové sezóny ve světovém šampionátu Supersport 300 totiž absolvuje i maturitní zkoušku.

„Přestávku mezi závody jsem využila k trénování. Ve spolupráci s agenturou DAFIT FILLA Racing Agency jsem absolvovala tréninkové jízdy na Automotodromu v Brně. Kromě závodění jsem se ovšem musela soustředit i na učení, protože mám před sebou maturitu. Písemné testy už mám za sebou, ale na konci května mě ještě čekají ústní zkoušky, které snad zvládnu. Teď se soustředím na závodní víkend v Imole, ke studiu se vrátím hned po něm,“ dodala s úsměvem Pelikánová.

Závodní víkend v italské Imole se uskuteční od 10. do 12. května 2019. V pátek jsou naplánovány úvodní tréninky, v sobotu poslední volný trénink, Superpole a pro neúspěšné účastníky Superpole i Last Chance Race, tedy závod, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavního nedělního závodu kategorie Supersport 300. Ten je naplánován na neděli v 15:15 SEČ.


Další články sekce WSBK