KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Saša Pelikánová se chce v sobotu zlepšit

Tisková zpráva Alexandry Pelikánové
Saša Pelikánová se chce v sobotu zlepšit
06.04.2019
 

Alexandra Pelikánová zahájila ve španělském Aragonu svou premiérovou sezónu ve světovém šampionátu Supersport 300. Mezi jednotlivými měřenými tréninky dokázala vylepšit svůj čas o více než vteřinu a ve skupině B obsadila dvacáté, respektive pětadvacáté místo.


Tréninky kategorie Supersport 300 byly vzhledem k více než 50 účastníkům rozděleny do dvou skupin. Česká motocyklová závodnice ve své skupině obsadila v prvním tréninku dvacáté místo. Nejrychlejší měřené kolo zajela v čase 2:15,524. V druhém tréninku zrychlila o více než vteřinu, když zajela čas 2:14,200, přesto obsadila až pětadvacáté místo. V každém z tréninků skupiny B odjela na svém motocyklu Kawasaki Ninja 400 deset kol.

„Celkově jsem z dnešního výkonu zklamaná,“ konstatovala závodnice týmu Kawasaki GP Project, která si trať ve španělském Aragonu letos vyzkoušela už dříve. „Když jsem tady před pár týdny testovala na své motorce, cítila jsem se na okruhu výborně a zajížděla celkem slušné časy. Navíc jsem cítila, že můžu být ještě rychlejší. Ale když jsem dnes vyjela na té závodní, vůbec jsem nedokázala jet tak, jak bych chtěla. S prací týmu jsem spokojená, i motorka je výborná, je rychlejší a lépe se ovládá, ale zatím se mi na ní nedaří ideálně trefovat zatáčky. Doufám, že zítra najdu způsob, jak na motorce zrychlit a využít tak její potenciál,“ dodala Pelikánová.

Závodní víkend ve španělském Aragonu pokračuje v sobotu poslední tréninkovou jízdou a Superpole. Hlavní závod kategorie Supersport 300 je naplánován na neděli v 15:15 SEČ.


Další články sekce WSBK