KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Saša Pelikánová se seznamovala s Assenem

Tisková zpráva Alexandry Pelikánové
Saša Pelikánová se seznamovala s Assenem
13.04.2019
 

Pelikánová využila páteční tréninky v Assenu ke studování tratě, při boji o postup do hlavního závodu očekává teplotu kolem bodu mrazu.


Alexandra Pelikánová se v rámci své premiérové sezóny ve světovém šampionátu Supersport 300 poprvé představila na okruhu v Assenu. V prvních měřených trénincích se především seznamovala s holandskou tratí, na kterou se vydala vůbec poprvé ve své kariéře. V hodnocení skupiny B v kategorii Supersport 300 obsadila čtyřiadvacáté a pětadvacáté místo.

Pro devatenáctiletou rodačku z Brna byly úvodní tréninky závodního víkendu v rámci světového šampionátu Supersport 300 premiérovými kilometry odjetými na trati v Assenu. „Bylo to hodně o poznávání trati. Myslím, že se mi ji podařilo dobře načíst, i když čas je zatím hodně špatný,“ konstatovala Pelikánová, která se s holandským okruhem přezdívaným „Katedrála rychlosti“ nejprve seznamovala a v prvním tréninku zajela čas 2:01,887. Tímto maximem si zajistila čtyřiadvacáté místo v hodnocení skupiny B. „S takovým umístěním jsem počítala, jelikož jsem v Assenu nikdy nejela. Trať se mi ale moc líbí a mám vytipovaná místa, na kterých můžu získat spoustu času,“ pokračovala závodnice týmu Kawasaki GP Project. V druhém tréninku zrychlila o více než tři vteřiny a s nejrychlejším časem 1:58,799 obsadila pětadvacáté místo.

Závodní víkend v holandském Assenu pokračuje v sobotu poslední tréninkovou jízdou a Superpole. Pro závodníky a závodnice, kterým se nepodaří kvalifikovat se do závodu kategorie Supersport 300 přímo ze Superpole, bude opět připraven tzv. Last Chance Race, tedy závod, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavního nedělního závodu. Pelikánová se při své snaze kvalifikovat se do něj zřejmě bude potýkat nejenom s deficitem ve znalosti trati, ale i s nepříznivými povětrnostními podmínkami. „Při sobotním tréninku máme očekávat teploty kolem nuly, takže možná budeme muset použít zimní směs pneumatik,“ zažertovala Pelikánová. „Během Superpole a následného závodu navíc má pršet. Doufám, že nám počasí bude alespoň trochu přát a já budu moci zapracovat na zrychlení a celkovém zlepšení,“ dodala.
 


Další články sekce WSBK