KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. do 1. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Saša Pelikánová si plní sen

Tisková zpráva Alexandry Pelikánové
Saša Pelikánová si plní sen
04.04.2019
 

Pelikánová se těší na první závod sezóny, účastí ve světovém šampionátu Supersport 300 si plní sen


Česká motocyklová závodnice Alexandra Pelikánová se o nadcházejícím víkendu představí ve španělském Aragonu v rámci seriálu WorldSBK. Pro Pelikánovou to bude první závod její premiérové sezóny ve světovém šampionátu Supersport 300.

„Do Aragonu se moc těším. Před pár týdny jsme tam byli testovat, abych věděla, kudy trať vede, a moc se mi líbí,“ konstatovala devatenáctiletá talentovaná závodnice, která se ve světovém šampionátu Supersport 300 představila již v loňské sezóně, když startovala v Brně na divokou kartu. „Po tom, co jsem minulý rok v Brně odjela závod WSSP300, jsem si říkala, že když se budu zlepšovat, tak bych za pár let chtěla jet celý šampionát. Ani ve snu by mě nenapadlo, že o pár měsíců později přijde nabídka od týmu, abych s nimi odjela celou sezónu 2019,“ pokračovala Pelikánová. „Letošní sezóna je pro mě splněným snem.“

V rámci přípravy na první závod sezóny světového šampionátu Supersport 300 absolvovala Pelikánová úvodní závodní víkend italského šampionátu CIV v Misanu. U této příležitosti měla možnost poprvé si vyzkoušet spolupráci s týmem Kawasaki GP Project, za který pojede i ve WorldSSP300. „Spolupráce s týmem je výborná. Nemám tedy s čím srovnávat, protože tohle je poprvé, kdy jedu v profesionálním týmu, ale zatím jsem moc spokojená a kluci jsou super,“ pochvalovala si Pelikánová.

V kategorii Supersport 300 se ve světovém šampionátu představí více než 50 účastníků. Tréninky i kvalifikace tak budou rozděleny do dvou částí. Třicet nejrychlejších závodníků a závodnic se následně kvalifikuje do závodu. „Určitě bude těžké se kvalifikovat do hlavního nedělního závodu. Potřebuju ještě nabrat spoustu zkušeností a taky zjistit, jak jsou na tom ostatní jezdci,“ podotkla devatenáctiletá rodačka z Brna.

Alexandra Pelikánová si pro svou premiérovou sezónu ve světovém šampionátu Supersport 300 připravila i speciální design helmy. „Na helmě je umístěn speciální talisman, ale design se bohužel nestihne před závodem v Aragonu nachystat, takže helma bude k vidění až v holandském Assenu,“ dodala Pelikánová.

Závodní víkend ve španělském Aragonu se uskuteční od 5. do 7. dubna 2019. V pátek jsou naplánovány úvodní tréninky, v sobotu poslední volný trénink a Superpole. Hlavní závod kategorie Supersport 300 je naplánován na neděli v 15:15 SEČ.
 


Další články sekce WSBK