KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

SMS Racing – v Jerezu konečně top 10

Tisková zpráva týmu SMS Racing
SMS Racing – v Jerezu konečně top 10
20.09.2015
 

Letní přestávka skončila, Mistrovství světa Supersport pokračovalo ve španělském Jerezu, kde se tým SMS Racing dočkal skvělého výsledku.

 
Před jediným českým týmem v Mistrovství světa Supersport byla další zastávka v letošním šampionátu. Po letní pauze se účastnici světové série sešli na španělském okruhu Jerez de la Frontera, kde bojovali v desátém kole WSS. Tým SMS Racing nezačal španělské dobrodružství zrovna nejlépe, když jeho jezdce Kevina Wahra srazil během pátečního druhého tréninku turecký jezdec Kenan Sofuoglu, ale když se nevydařil vstup do víkendu, o to lepší pocity byly v týmu na jeho konci. Kevin v dnešním závodě totiž dokázal vybojovat konečnou 9. pozici a tím pro český tým SMS Racing zajistit tolik kýženou pozici v top ten.
 
Jan Saska, manažer a majitel týmu
„Španělský Jerez nám konečně přinesl vysněnou desítku. Tento úspěch se však nerodil lehce a zpočátku to tak vůbec nevypadalo. Hned v prvním kole druhého volného tréninku Kevina srazil turecký jezdec Sofuoglu a Kevin si způsobil tržnou ránu v oblasti třísel. Nic vážného, spravily to dva stehy, ale dost ho to limitovalo při pohybu na motorce. Zároveň jsme ztratili celý trénink a nemohli jsme vyzkoušet všechno, co jsme potřebovali. Závod nám všechno vynahradil. Kevin startoval z 16. pozice a hned v prvním kole se dostal na 12. místo. Postupně se propracoval až na 8.pozici, a  pak sváděl tvrdé boje s Gamarinem.  Nakonec podlehl,  ale 9. místo je super. Už se těšíme do Francie.“

Další články sekce WSBK