KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. července do 28. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Sykes: Chci být mistrem světa

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Sykes: Chci být mistrem světa
29.07.2018
 

Britský závodník Tom Sykes má jasný cíl - chce se ještě jednou stát mistrem světa ve WSBK.

Britský závodník Tom Sykes letos ukončí dlouholetou spolupráci s továrním týmem Kawasaki a vydá se k nové etapě své závodnické kariéry. Tom sice zatím neoznámil, kde jej v příští sezoně uvidíme, ale je velmi pravděpodobné, že se tento jezdec v superbikovém šampionátu udrží. 
 
Jak Sykes potvrdil v jednom z nedávných rozhovorů, jeho cílem je zůstat ve WSBK a udělat maximum pro to, aby vybojoval mistrovský titul. Zároveň ale Sykes dodává, že musí najít odpovídající motorku, která bude sedět jeho jezdeckému stylu.
 
„Mým cílem je se ještě jednou stát mistrem světa. Moje rychlost aktuálně není problém, sám jsem překvapený z toho, jak rychlý na Kawasaki dokáži být. Kdyby ta motorka byla v pár oblastech trošku jiná, mohl bych jezdit mnohem rychleji. I přesto se mi ale často daří kvalifikovat se do závodu na prvním místě. Pro budoucnost chci motorku, na které budu schopen dobrou rychlost udržet přes celou závodní délku. Na Kawasaki jsem měl největší úspěchy v době, kdy bylo možné používat velmi lehké součástky v motoru, což vyhovovalo mému stop & go stylu. Díky tomu motorka mnohem lépe akcelerovala. Jezdím mnohem více stop & go než ostatní jezdci, proto chci pro příští sezonu motorku, která bude mít nejvíce závodních genů,“ řekl Tom Sykes.

Další články sekce WSBK