KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Sykes chválí vznik kategorie SSP300

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Kawasaki
Sykes chválí vznik kategorie SSP300
23.03.2017
 

Britský závodník Tom Sykes vyjádřil svůj pozitivní názor na vznik kategorie Supersport 300, která bude mít svoji premiéru příští týden na Aragónu.

Již příští týden odstartuje v rámci prvního evropského kola šampionátu Mistrovství světa Superbiků na španělském okruhu Motorland Aragón nová závodní série Supersport 300. V rámci tohoto šampionátu budou bojovat mladí nadějní jezdci na jednotných motocyklech Kawasaki Ninja 300.
 
K tomuto kroku ze strany promotérské společnosti Dorna se již pozitivně vyjádřila řada osob zainteresovaných v motocyklovém sportu. Nyní svůj pozitivní názor na tuto sérii vyjádřil i britský závodník továrního týmu Kawasaki – Tom Sykes.
 
„Myslím si, že Dorna zřízením tohoto šampionátu udělala správný krok. Díky této nové kubatuře Supersport 300 dostane spousta mladých závodníků šanci přijít do Paddocku WSBK a poznávat tratě, na kterých se jezdí mistrovství světa. Tak si budou moci zvyknout na závodní rytmus v tomto šampionátu, harmonogram víkendu a získat rychlost. Já osobně bych byl moc rád, kdyby zde takový šampionát byl již v dobách mých začátků,“ řekl Tom Sykes.

Další články sekce WSBK