KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Sykes: Kawasaki má prioritu ve WSBK

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Sykes: Kawasaki má prioritu ve WSBK
21.04.2017
 

Britský závodník Tom Sykes potvrdil, že továrna Kawasaki považuje za prioritu působení ve WSBK a na vstup do MotoGP aktuálně nepomýšlí.

Japonská továrna Kawasaki se v roce 2008 rozhodla opustit královskou kubaturu MotoGP a od té doby se plně koncentruje na šampionát Mistrovství světa Superbiků, kde již několik let sklízí výrazné úspěchy. I přes řadu spekulací o návratu Kawasaki do MotoGP takový krok továrna v dohledné době rozhodně neplánuje.
 
Britský závodník Tom Sykes, jenž v barvách Kawasaki oslavil několik titulů mistra světa WSBK s tímto postojem továrny souhlasí a je přesvědčen také o tom, že právě plná koncentrace na jeden šampionát vede k výrazným úspěchům.
 
„Kawasaki se rozhodla pro tuto strategii. Samozřejmě bych rád dostal šanci vyzkoušet i závodění v MotoGP, protože tento šampionát by více seděl mému jezdeckému stylu. Zároveň jsem ale přesvědčen o tom, že úspěchů ve WSBK jsme dosáhli právě proto, že se Kawasaki soustředí pouze na tento šampionát. Já osobně již na přechod do MotoGP nepomýšlím. Není snadné se tam dostat, je tam spousta jezdců, kteří v MotoGP závodí jen proto, že přinesli peníze. Je ale pravdou, že bych si rád některý z motocyklů MotoGP alespoň otestoval, abych viděl, jak mi tato technika sedí a jaké jsem schopný zajet časy,“ řekl Tom Sykes.

Další články sekce WSBK