KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Sykes: Musím měnit jezdecký styl

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Sykes: Musím měnit jezdecký styl
02.04.2015
 

Britský závodník Tom Sykes přiznal, že kvůli změně pravidel ve WSBK musí pro novou motorku upravovat i svůj jezdecký styl, což má vliv na výsledky.

Ve dvou úvodních závodních víkendech letošní sezony šampionátu Mistrovství světa Superbiků držel barvy továrního týmu Kawasaki výše nováček Jonathan Rea, který dokonce i zcela ovládl víkend v Thajsku, kde získal double. Oproti tomu jeho zkušený týmový kolega Tom Sykes, jenž se v sedle Kawasaki stal mistrem světa, na žádné vítězství v dosavadních čtyřech závodech nedosáhl.
 
Samotný Sykes je ale přesvědčen o tom, že největší výhodou Jonathana je skutečnost, že se nemusí srovnávat se změnami na stejném motocyklu, které pro letošní sezonu proběhly z důvodu změny pravidel. Zároveň ale Sykes dodává, že on sám by se již měl nové motorce rychle přizpůsobit a opět se vrátit do hry o vítězství.
 
„Kvůli novým pravidlům se motorka hodně změnila oproti posledním třem sezonám. Musím zcela změnit můj jezdecký styl. Jakmile se mi tohle podaří a zároveň doladíme nastavení, budu opět pravidelně bojovat o pódiová umístění. Rozhodně jsem nezapomněl vyhrávat závody. Jonathan má v tomto výhodu, protože si zvyká na celou novou motorku a nemusí kvůli změně pravidel jen upravovat jezdecký styl, což je vždy mnohem obtížnější,“ řekl Tom Sykes pro Speedweek. 

Další články sekce WSBK