KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Sykes testoval se standardním motorem

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Dorna
Sykes testoval se standardním motorem
10.02.2019
 

Manažer týmu BMW přiznal, že při úvodních testech testoval Tom Sykes v podstatě se standardním motorem BMW, další vývojovou verzi bude mít k dispozici až na Aragónu.


Britský závodník Tom Sykes byl jedním z velkých překvapení při prvních lednových testech šampionátu Mistrovství světa Superbiků, které se odehrály na tratích v Jerezu a Portimau. Tom Sykes na stroji BMW zajížděl stabilně velmi rychlé časy, což od nového motocyklu i týmu nikdo nečekal.

Nyní prozradil týmový manažer, pan Shaun Muir, že při těchto testech stejně jako v úvodních zámořských závodních víkendech má tým k dispozici téměř standardní motor BMW. Pro úvodní evropské klání na okruhu Motorland Aragón ovšem bude k dispozici již jeho výkonnější varianta.

„Těchto motorů máme jen pár a obsahují opravdu jen základní úpravy proti standardním sériovým motorům. S těmito motory pojedeme zámořské závody. Na okruhu Motorland Aragón bychom již měli mít k dispozici další verzi, která bude obsahovat více oprav a tím bude také výkonnější. Materiál musel být již na začátku února odeslán do Austrálie, takže nebylo tolik prostoru pro další vývoj. Další věci musíme ještě důkladně otestovat, než je pustíme do závodního nasazení, a to dříve než do Aragónu nestihneme,“ řekl Shaun Muir


Další články sekce WSBK