KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Test WSBK Motorland Aragon – pondělí

Foto: worldsbk.com
Test WSBK Motorland Aragon – pondělí
17.11.2014
 

Okruh MotorLand Aragon nedaleko španělského města Alcaniz hostí první soukromý test týmů WSBK připravujících se na sezonu 2015.

 
Nízké teploty a mokrá dráha trochu opozdily start dnešního testu tří týmů WSBK, které se na okruhu MotorLand Aragon ve Španělsku připravují na sezonu 2015. Bohužel pro tento test je připraven okruh MotoGP, takže dosažené časy se nedají srovnat s těmi, které se zde zajíždějí při závodním víkendu WSBK.
Největším očekávání pro dnešní den samozřejmě bylo první svezení Jonathana Reye na motocyklu Kawasaki Ninja ZX-10R. „Ulsterman“ coby dlouholetý jezdec Hondy byl s motocyklem konkurenčního výrobce spokojen a svým úvodním časem zaostal za časem zkušeného Toma Sykese pouze o půl sekundy. Nicméně pro Sykese byl dnešní den také pouze dnem seznamování, a to s novým motocyklem, jež je již připravený dle technických pravidel pro sezonu 2015.
Nejrychlejšími jezdci dne byli piloti továrního týmu Ducati, Davide Giugliano a Chaz Davies, kteří na nových motocyklech Ducati 1199 Panigale R zajeli shodně čas 1:51,3.
Na dráze byl i jezdec supersportové formace San Carlo Puccetti Racing, a sice Turek Kenan Sofuoglu, který bude pro továrnu Kawasaki ve třídě Supersport jediným testovacím jezdcem pro zbytek letošního roku.
 
Test WSBK MotorLand Aragon – pondělí
1. Davide Giugliano (ITA, Ducati) 1’51.3
2. Chaz Davies (GBR, Ducati) 1’51.3
3. Tom Sykes (GBR, Kawasaki) 1’52.2
4. Jonathan Rea (GBR, Kawasaki) 1’52.7
5. Kenan Sofuoglu (TUR, Kawasaki WSS) 1’55.6

Další články sekce WSBK