KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

U Hondy pracují na zlepšení

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Jan Štukl
U Hondy pracují na zlepšení
28.05.2015
 

Honda již pro závody v Doningtonu dodala svým jezdcům nové díly, v Portimau se můžou jezdci týmu Pata Honda těšit na nový rám a kyvnou vidlici.

V letošní sezoně superbiků se japonským motocyklům Honda zrovna dvakrát nedaří a doposud dokázali jezdci týmu Pata dokončil pouze dva závody na pódiovém umístění. Vedle toho je také určitě pro Hondu velkým zklamáním fakt, že jejich nejlepší jezdec Sylvain Guintoli drží v průběžném hodnocení šampionátu až osmou pozici.
 
Dle hlasů ze všech stran je hlavním důvodem nezdaru Hondy v letošní sezoně WSBK fakt, že tým Pata Honda má velmi chabou podporu ze strany továrny a motocykl CBR1000RR již jednoduše nestačí na svoji konkurenci.
 
Dle nejnovějších informací se ale situace okolo superbikového týmu Hondy začíná měnit a holandskému týmu se začíná dostávat lepší podpory ze strany továrny. Dle slov Sylvaina Guintoliho měli oba jezdci již při závodech v Doningtonu lepší materiál a nové díly by měly přicestovat i do portugalského Portimaa, kde se jede další kolo WSBK.
 
„Od absolutní špičky jsme zatím stále hodně vzdálení. Musíme dále bojovat a náš paket neustále až do konce sezony postupně vylepšovat. Pro Portimao budeme mít k dispozici nový rám a zádní kyvnou vidlici a bude velmi důležité i dále pracovat na vývoji těchto dílů,“ řekl Sylvain Guintoli.

Další články sekce WSBK