KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. ledna do 13. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Van der Mark: Rád bych do MotoGP

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Van der Mark: Rád bych do MotoGP
06.05.2018
 

Holandský závodník Michael van der Mark prohlásil, že by rád přestoupil do MotoGP, ale ne za každou cenu.

Holandský závodník Michael van der Mark se netají tím, že by rád svoji kariéru směřoval do šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů a královské kubatury MotoGP. Zároveň ale Michael přiznává, že by nechtěl přejít do MotoGP na nekonkurenceschopnou motorku a závodit na chvostu startovního pole.
 
Proto van der Mark dodává, že než odejít do MotoGP a bojovat o pozice mimo bodovanou patnáctku, raději zůstane v šampionátu Mistrovství světa Superbiků, kde bude i nadále moci bojovat o vítězství v jednotlivých závodech.
 
„Pokud bych dostal příležitost, jako například v loňském roce, kdy jsem nastoupil s týmem Tech 3, určitě bych takové příležitosti využil. Mám respekt ke všem týmům a motocyklům, které jsou zde na neuvěřitelné úrovni, ale nešel bych do MotoGP, kdybych věděl, že budu bojovat o osmnáctá nebo devatenáctá místa. Pokud tam absolvujete jednu takovou sezonu, už tam pro vás nebude místo. Se správnou příležitostí bych do MotoGP odešel, ale miluji vyhrávat závody a aktuálně jsem tomuto cíli blíže v šampionátu WSBK,“ řekl Michael van der Mark

 


Další články sekce WSBK