KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vd Mark a Lowes připraveni na Austrálii

Foto: Yamaha
Vd Mark a Lowes připraveni na Austrálii
21.02.2019
 

Jezdci továrního týmu Pata Yamaha jsou po posledním testování odhodláni porvat se o výsledek v prvním závodním víkendu sezony 2019.


Jezdci továrního týmu Pata Yamaha WorldSBK, Michael van der Mark a Alex Lowes, dokončili poslední test sezony 2019 a nyní jsou připraveni na úvodní závodní víkend, který na australském okruhu Phillip Island začne pátečními tréninky.

Alex Lowes
„Po testu na Phillip Islandu mám před prvním závodem docela dobrý pocit. Je to vždycky zvláštní test, protože je celkem snadné zajet jedno rychlé kolo, ale zde rozhoduje vždy druhá polovina závodu, a tak jsme strávili spoustu času při testování, abychom zlepšili životnost pneumatik. Snažili jsme se moc na zadní pneumatiku netlačit a dopadlo to pozitivním výsledkem. Druhý den v Austrálii byl přerušený trochu divnou havárií v první zatáčce, při kterém jsem měl štěstí, že jsem se vyhnul nejhoršímu, ale celkově to opravdu bylo dobré předsezónní testování. Existuje ještě několik oblastí, ve kterých se můžeme zlepšit, ale po druhém dni testování cítím, že jsme připraveni na víkend, přestože jsme si vědomi, že bychom měli pokračovat v práci, a to zejména s pneumatikami, pokud máme v Austrálii zahájit sezonu s dobrými výsledky.“

Michael van der Mark
„Byl jsem velmi spokojen s testem na Phillip Islandu, zejména proto, že jsme dokázali učinit krok vpřed a ve druhém dni se hodně zlepšili, přestože jsme na motocyklu zkoušeli mnoho věcí. Hlavním úkolem pro nás bylo pracovat na strategii pro výdrž zadní pneumatiky, protože závody zde jsou poměrně dlouhé a tato trať je obzvláště tvrdá na zadní gumu. Je to velká výzva, ale elektronika nám může pomáhat s životností pneumatik. Těším se po zimním testování opět na závodění. Testování je jedna věc, ale závodění je vždy jiné a nemohu se dočkat, až budu při prvním závodě sezony 2019 stát na startovním roštu zde na Phillip Islandu."
 


Další články sekce WSBK