KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vynechá Lowes testy v Jerezu?

Text: jnyk, Zdroj: Bikersportnews, Foto: Yamaha
Vynechá Lowes testy v Jerezu?
10.01.2016
 

Pro Alexe Lowese letošní rok nezačíná dle představ a kvůli zranění z posledního testu v loňském roce zvažuje vynechání přípravy v Jerezu.

Jezdecká dvojice Sylvain Guintoli a Alex Lowes mají v letošní sezoně šampionátu Mistrovství světa Superbiků za úkol postarat se o důstojný návrat továrního týmu Yamaha po několikaleté odmlce. Zatímco Guintoli se na novou sezonu poctivě připravuje, u Lowese je situace mnohem horší, protože stále léčí zranění z posledních testů v Jerezu.
 
Oba jezdce čeká na konci ledna první letošní test, který se pojede opět na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera, ale jak samotný Lowes přiznal, doposud není jisté, zda mu zraněné zápěstí účast v těchto testech umožní.
 
„Mým primárním cílem je se připravit na začátek sezony na australském Phillip Islandu, tam jednoduše chybět nesmím. Už teď je mi ale jasné, že tam nebudu ve stoprocentní kondici. Musím se nyní rozhodnout, zda je pro mne důležitější co nejefektivnější rehabilitace nebo testování nových dílů v Jerezu. Věřím, že v následujících závodech již budu plně fit, ale na Phillip Islandu mne bude tohle zranění ještě částečně omezovat,“ řekl Alex Lowes.

Další články sekce WSBK