KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

West má pozitivní i vzorek B

Foto: Dorna WorldSBK Organization
West má pozitivní i vzorek B
03.11.2018
 

Anthony West dále zůstává v sankci FIM, pozitivní byl i jeho vzorek B.


Mezinárodní motocyklová federace FIM doporučila Mezinárodnímu disciplinárnímu soudu (CDI), aby australskému jezdci Anthonymu Westovi zamítl žádost o zrušení jeho dočasného pozastavení závodění, které bylo Australanovi uloženého podle článku 7.9 antidopingového kódu CAD.

Vzorek B, který byl v úterý 23. října analyzován na žádost Anthony Westa v akreditované laboratoři WADA v Kolíně nad Rýnem, potvrdil analýzu vzorku A. K dnešnímu dni Anthony West neřekl, jak se do něj dostala zakázaná látka.

Rozhodnutí o dočasném pozastavení závodní činnosti bylo uděleno poté, co v těle australského závodníka byla zjištěna nespecifikovaná látka podle článku 6 (stimulanty) seznamu zakázaných látek FIM 2018. Vzorek moči byl odebraný při závodě Mistrovství světa Supersport v Misanu.

FIM chce zdůraznit, že podle článku 2.1.1 CAD je odpovědností jezdce zajistit, aby se do jeho těla nedostala žádná zakázaná látka, a že není nutné, aby úmysl, vina, nedbalost nebo vědomé použití ze strany jezdce byly prokázány.

Anthony West má zákaz činnosti od 14. září 2018, odkdy je suspendován z účasti v jakékoliv motocyklovém šampionátu, a to až do konečného rozhodnutí ve věci samé. Další poskytnutí informací prozatím nebude uvedeno.
 


Další články sekce WSBK