KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. srpna do 19. srpna.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

WorldSBK se stěhuje do Argentiny

Foto: Dorna WorldSBK Organization
WorldSBK se stěhuje do Argentiny
10.04.2017
 

V rámci Grand Prix Argentiny byla podepsaná smlouva, na jejímž základě se v roce 2018 představí Mistrovství světa Superbike v argentinské provincii San Juan.

 
Vláda argentinské provincie San Juan, Dorna WSBK Organization a OSD Group oznámily podepsání smlouvy o tříleté spolupráci, na jejímž základě se od roku 2018 na tři roky stane argentinský okruh Villicum Circuit, který je v současné době ve výstavbě, dějištěm světového šampionátu WorldSBK.
 
V provincii San Juan, v blízkosti města Albardón, je budován nový okruh Villicum Circuit, který navrhl argentinský architekt Leonardo Stella. Práce začaly v říjnu 2016 a Argentina bude 26. zemí, která bude hostit světový superbikový šampionát. Jezdci a fanoušci se mohou těšit na akci a vzrušení na okruhu dlouhém 4,2 kilometru s 19 zatáčkami - 11 levých a 8 pravých.
 
Nový okruh se nachází u ikonické silnice Route 40, dlouhé 5000 kilometrů, která se táhne od severu k jihu Argentiny, podél úchvatného pohoří And. Route 40 je turistickou atrakcí nejen pro motoristické fanoušky, ale i pro všechny cestující, kteří objevují nejlepší krajiny v zemi.


 


Další články sekce WSBK