KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

WSBK: Nahradí Thajsko okruh v Číně?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
WSBK: Nahradí Thajsko okruh v Číně?
06.04.2018
 

Dorna již připravuje náhradní plán, kdyby se Thajsko rozhodlo neprodloužit aktuální smlouvu do roku 2019 a jako jedna z variant připadá trať Ningbo v Číně.

Jak jsme vás již dříve informovali, příchod MotoGP na thajský okruh Chang měl již v letošní sezoně negativní vliv na návštěvnost závodního víkendu šampionátu Mistrovství světa Superbiků. Aktuální smlouva na pořádání WSBK thajskému okruhu vyprší v příštím roce, pak je otázkou, zda dojde k prodloužení.
 
Možnost přesunu asijského závodního víkendu na jinou trať připouští i manažer superbikového šampionátu, pan Daniel Carrera. Právě tento muž zmínil, že je možné, že Superbiky se v Thajsku pojedou v roce 2019 naposledy, jako jedna z možných variant připadá Čína a trať Ningbo.
 
„S Buriramem máme podepsanou pětiletou smlouvu, která běží do roku 2019 včetně. Je zde sice výstupní klauzule, ale já počítám s tím, že bude smlouva naplněna. Samozřejmě je ale pravdou, že na pořádání WSBK v Thajsku má vliv skutečnost, že se tam nyní jede i MotoGP. Ne každý fanoušek má peníze na obě série a musí se tak rozhodnou, zda půjde na MotoGP nebo Superbiky. Jednou z potenciálních možných náhrad by byla trať Ningbo na východním pobřeží Číny. Tato trať byla v loňském roce otevřená a již jsme obdrželi nabídku, zda bychom tam chtěli v roce 2019 pořádat závody,“ řekl Daniel Carrera.

Další články sekce WSBK