KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

WSBK: Plánujeme 15 závodů

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
WSBK: Plánujeme 15 závodů
07.03.2020
 

Marketingový ředitel šampionátu WSBK potvrdil, že Dorna počítá s rozšířením kalendáře na patnáct závodních víkendů.


Letošní kalendář šampionátu Mistrovství světa Superbiků obsahuje celkem třináct závodních víkendů, jak ale prozradil marketingový ředitel této závodní série, Marc Saurina, do budoucna se počítá s rozšířením na patnáct závodních víkendů.

Již nyní Dorna pracuje na podobě kalendáře závodů WSBK pro sezonu 2021, kde počítá s variantou již výše zmiňovaných patnácti závodních víkendů. Již nyní je jisté, že do kalendáře bude přidán závodní víkend na indonéském okruhu Lombok, Dorna by ráda viděla i návrat WSBK na některý z okruhů v USA.

„Počítáme s tím, že maximální počet závodů pro jednu sezonu je 15, takže bychom se chtěli pohybovat někde mezi aktuálními 13 až 15. Je to pro všechny akceptovatelné číslo i pro většinu týmů. Pokud by za námi přišly týmy s požadavkem, že by chtěly jet více závodních víkendů, nebudeme se bránit. Z našeho pohledu je to jasné, pokud budeme mít více závodů, můžeme prodat více reklamy. Již nyní máme potvrzený závod v Indonésii, pak bych rád viděl návrat do USA. Věřím, že se nám tyto plány podaří naplnit,“ řekl Marc Saurina.


Další články sekce WSBK