KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha na Lausitzu s navrátilcem Guintolim

Foto: Petr Štola
Yamaha na Lausitzu s navrátilcem Guintolim
15.09.2016
 

Tovární tým Yamahy se na okruhu Lausitzring představí s Alexem Lowesem a po dlouhé době také s uzdraveným Sylvainem Guintolim.


Od havárie v superpole na závod v italské Imole byl mimo hru francouzský jezdec Sylvain Guintoli. Jezdec továrního týmu Yamahy v Mistrovství světa Superbike během posledních týdnů absolvoval dva privátní testy na okruhu Magny Cours, které měly za cíl prověřit jeho připravenost na návrat k závodění. Francouz je dle všech informací zdráv a odhodlán v posledních čtyřech závodních víkendech udělat maximum pro dosažení dobrého výsledku.
Společně s ním bude na německém okruhu Eurospeedway Lausitz v sedle tovární Yamahy YZF-R1 také britský jezdec Alex Lowes. Ten včera oslavil své 26. narozeniny a nyní ho čeká třetí závod v posledních třech týdnech, když ty dva předchozí byly jako náhrada za zraněného Bradley Smitha v královské kategorii MotoGP.

Alex Lowes
„Lausitz je pro mne a většinu lidí ve WorldSBK nový okruh, ale těším se na tento víkend, až se vrátím zpět do sedla YZF-R1. Myslím, že to bude pro každého těžký závod, protože je to technická trať s několika záludnými úseky, ale měli jsme tam minulý měsíc dobrý test. Mým cílem pro poslední čtyři kola WorldSBK je hrát naší hru a dobře dokončit sezonu, takže se těším, až to začne.“

Sylvain Guintoli
„Byl jsem několik měsíců mimo hru, takže se opravdu těším z návratu do kolotoče. Neexistuje nic, co by mi vynahradilo pocit ze závodění, takže se na tento víkend moc těším. Doufám, že budu schopen rychle získat zpět svou rychlost a najít dobrý pocit na YZF-R1. Myslím, že všichni souhlasí s tím, že Lausitz není nejvzrušující okruh a je velmi hrbolatý, ale musíme tam udělat to nejlepší, co můžeme, abychom získali výborný výsledek.“


Další články sekce WSBK