KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha R3 bLU cRU Challenge 2019

Foto: Yamaha
Yamaha R3 bLU cRU Challenge 2019
05.12.2018
 

Mladí jezdci pro projekt Yamaha R3 bLU cRU Challenge sezony 2019 vybráni.


Yamaha Motor Europe oznámila jména šesti mladíků, kteří se v sezoně 2019 zapojí do projektu Yamaha R3 bLU cRU Challenge, který bude probíhat v rámci devíti závodů Mistrovství světa Supersport 300. Nejlepší jezdci z národních mistrovství v Itálii, Španělsku, Francii, Velké Británii a Nizozemsku absolvovali přísný výběrový proces, který vyvrcholil každoročním bLU cRU Masterclass v italské Latině.

Pokračovat v projektu bude indonéský jezdec Galang Hendra Pratama (19 let), který vyhrál závod WorldSSP300 v Brně. K němu se připojí Italové Kevin Sabatucci (19) a Jacopo Facco (18), dále Andy Verdoia (16) z Francie, Finn de Bruin (18) z Nizozemska a španělská závodnice Beatriz Neila (16), první žena projektu bLU cRU challenge.

Alberto Barozzi – manažer Yamaha Motor Europe bLU cRU Racing
„Po dvou intenzivních letech se náš projekt cLRU bLU pozitivně rozrůstá, což je možné jen díky neuvěřitelné práci, kterou realizovali naši lidé z Yamahy a organizátoři závodu. Vkládáme velké naděje do šesti jezdců, z nichž se všichni účastnili přísného výběrového řízení, přičemž závodní oddělení Yamaha Motor Europe a naši instruktoři, podrobně analyzovali všechny aspekty dovedností jezdců před samotným výběrem. Společně s našimi technickými partnery jim poskytneme potřebnou podporu, abychom zajistili, že všichni mají příležitost plně využít svůj potenciál v sedle nové Yamaha R3. Jsem přesvědčen, že jsme vybrali šest nejlepších jezdců. Ti, kteří nebyli vybráni tentokrát, budou i nadále úspěšně závodit v jejich příslušných národní mistrovství kategorie R3 a doufám, že je na konci roku 2019 uvidíme zpět v bLU cRU Masterclass. Každému přeji hodně štěstí pro nadcházející sezonu.“
 


Další články sekce WSBK