KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha se vrací do WSBK 2016

Foto: Yamaha
Yamaha se vrací do WSBK 2016
23.09.2015
 

Továrna Yamaha se vrací do Mistrovství světa Superbike, s týmem Crescent Racing, sponzorem Pata a jezdci Guintolim a Lowesem.

 
Yamaha Motor Europe oznámila oficiální návrat do Mistrovství světa Superbike v roce 2016, který proběhne ve spolupráci s vysoce zkušeným partnerem Crescent Racing a titulárním sponzorem PATA. Tým poskytne nové motocykly Yamaha YZF-R1 do talentovaných rukou Mistra světa Superbike 2014 Sylvaina Guintoliho a britského superbikového šampióna Alexe Lowese.
 
„Je to pro nás velmi vzrušující okamžik. Těšíme se na návrat do nejvyšší úrovně superbikového závodění v příštím roce po nepřítomnosti v posledních čtyřech letech,“ říká provozní ředitel Yamaha Motor Europe, pan Eric De Seynes. „Poté, co se změnily řády ve třídě Supersport, tak se změnila pravidla hry pro novou YZF-R1, přímo vyvinutou z technologie Yamaha MotoGP. Bylo jasné, že se budeme muset vrátit do Mistrovství světa Superbike ukázat plný potenciál našeho nového superbikového stroje. Přijali jsme jeden rok vývoje pro získání zkušeností s novou R1 v mnoha dalších šampionátech, kde již motocykl prokázal svůj potenciál, a to například úžasným vítězstvím v 8 hodinách na Suzuce a velmi pozitivními výsledky našich oficiálních týmů nacházejících se po celé Evropě. Nyní jsme připraveni být zpátky na světové scéně a jsem rád, že jsme našli v Crescent Racing stejné hodnoty profesionality, inženýrské detaily a sdílenou vášeň pro vítězství.“

Další články sekce WSBK