KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yoda: Dorna si musí ujasnit cíle

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Yoda: Dorna si musí ujasnit cíle
30.06.2019
 

Manažer Kawasaki se vyjádřil k tématu možného snížení počtu prodaných kusů, které jsou potřebné k homologaci motocyklu pro WSBK.


V současné době je podmínkou pro homologaci motocyklu v šampionátu Mistrovství světa Superbiků nutné prodat minimálně 500 kusů daného modelu, v opačném případě by motocykl homologaci pro WSBK nedostal. Nyní se v jednom rozhovorů vyjádřil ředitel Dorny, pan Carmelo Ezpeleta, o možnosti snížení této hranice na 50 kusů.

Na tyto slova velmi rychle reagoval manažer Kawasaki pan Ichiro Yoda, který tuto myšlenku silně kritizuje. Jak sám prohlásil, taková změna by superbikový šampionát ještě více přiblížila MotoGP.

„Dorna se musí více zamyslet nad filosofií tohoto šampionátu. Jednou řeknou, že chtějí více motorek na startu, poté chtějí uvolnit cestu skoro prototypům. My pak nevíme, zda se vydat cestou Ducati nebo jiným směrem. V historii tohoto šampionátu se vždy šlo cestou závodů sériových motocyklů, které byly dostupné za rozumnou cenu. Ezpeleta nerozumí realitě motorsportu. Pokud sem přivedeme motocyklu jako v MotoGP, kolik zde bude jezdců na úrovni MotoGP? Aktuálně jsou zde takoví jen dva – Jonathan Rea a Alvaro Bautista. Proto si nemyslím, že to je vhodná cesta,“ řekl Ichiro Yoda.

 


Další články sekce WSBK