KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Začátek konce WSBK v Thajsku?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Začátek konce WSBK v Thajsku?
21.03.2019
 

Závodnímu víkendu WSBK v posledních letech neustále klesá návštěvnost a již se spekuluje o nahrazení thajského kola WSBK závody v Indonésii v roce 2021.


Když se jely závody šampionátu Mistrovství světa Superbiků na thajském okruhu Chang v provincii Buriram poprvé, bylo téměř vyprodáno a pořadatelé v roce 2015 zaznamenali návštěvnost ve výši 83 tisíc diváků. Od té doby návštěvnost tohoto podniku již jen klesá.

Největší propad nastal právě v letošní sezoně, kdy již bylo na tribunách vidět spoustu volných míst. To potvrdili i samotní pořadatelé, které v letošním podniku zaznamenali návštěvnost o výši 54 tisíc diváků.

Tento trend byl již dříve očekáván a je spojován především s příchodem MotoGP, kdy byl tento víkend v roce 2018 beznadějně vyprodán. A dle řady expertů si spousta místních fanoušků motocyklů jednoduše může dovolit návštěvu pouze jednoho podniku.

Jedná se o začátek konce závodů WSBK v Thajsku? Dle řady zákulisních informací je tato skutečnost velmi pravděpodobná. Aktuální smlouva o pořádání závodů WSBK na okruhu Chang je platná do roku 2020.

K tomu zároveň Dorna již dříve oznámila první závod WSBK v Indonésii, který se zde pojede již v roce 2021 na nově budované trati na ostrově Lombok. A právě tato trať by mohla Buriram potenciálně nahradit.


Další články sekce WSBK