registrovat zapomenuté heslo

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. listopadu do 31. prosince.

Zlepšení u Yamahy

27.02.2017

Alex Lowes i Michael van der Mark, jsou spokojeni s úvodními závody Mistrovství světa Superbike.

Alex Lowes a Michael van der Mark, jezdci továrního Pata Yamaha Official WorldSBK Teamu, byli po druhém závodě Mistrovství světa Superbike velmi spokojeni. Brit Lowes na okruhu Phillip Island v Austrálii také v neděli bojoval o pódium, ale ani tentokrát na něj nedosáhl, když ve finiši podlehl Marcu Melandrimu o 0,707 sekundy. Jeho týmový kolega Michael van der Mark opět zajel solidní závod, v němž předvedl dobrý progres. Cílem nakonec projel na sedmém místě, když na vítěze ztratil pouze 7,307 sekundy.

Alex Lowes
„Cítil jsem, že jsem měl dobrou příležitost dostat se na stupně vítězů, ale v posledním kole to bylo těžší, než jsem čekal. V půlce závodu jsem se rozhodl jezdit tak, abych si ušetřil kvalitu pneumatiky a ke konci závodu jsem zabral a jezdil tempo 1:31,7. Tím jsem se dostal zpátky do vedoucí skupiny. Motorka pracuje opravdu dobře, ale nebyl jsem prostě dostatečně rychlý ve druhé polovině trati, kde jsem nebyl dost agresivní. To nás stálo pódium, takže je to něco, na čem musím pracovat pro příští rok na této trati. Kromě toho jsem se cítil opravdu silný a byl jsem tento víkend konkurence schopný celých 44 závodních kol. Vím, že kluci udělali fantastickou práci na zlepšení R1 v mnoha oblastech. Můžeme být spokojeni s tím, že jsme na třetím místě celkové klasifikace, což je dobrý start do nové sezony. Myslím, že jsem se předvedl dobrým způsobem, a to nejen jízdou ve dvou dobrých závodech, ale v tom, jak jsem pracoval během víkendu, jak jsem zlepšil sám sebe a jak tým společně pracoval. Myslím, že jsme všichni odvedli lepší práci.“

Michael van der Mark
„Ve srovnání s včerejším závodem jsem byl pět vteřin blíže k předním jezdcům a navíc bylo snadnější jezdit na motorce. Na konci jsem měl osamělý závod, ale byl jsem rád, protože jsem stále jezdil konstantní časy. Dnes ve warm upu jsme se pokusili o něco nového, ale necítil jsem velký rozdíl. Pro závod jsme tedy udělali velkou změnu na motorce, takže jsem nevěděl, co očekávat. Měl jsem docela dobrý start, ale v první zatáčce mne trochu ostatními kluci dohnali. Motorka se okamžitě lépe ovládala, takže jsme v tomto závodě udělali dobré zlepšení. Na začátku jsem zůstal s přední skupinou. Měl jsem souboj s Eugene Laverty, ale ten mne stál nějaký čas. Poté, co mě předjel Tom, jsem na něj mnoho neztratil. Myslím, že jsem se hodně naučil o Yamaze a o tom, jak se mohu zlepšit v tomto závodě.“