KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Extraliga družstev 2018 – Praha

Text: Šárka Rybenská, foto: Jan Kobzáň
Extraliga družstev 2018 – Praha
18.04.2018
 

První extraligový zápas na pražské Markétě ukázal, že letos jsou všichni ve skvělé formě.

 
Hned v první jízdě exceloval domácí Josef Franc, za zády nechal Krčmáře, Štichauera a Kobrina. V druhé jízdě však vítězství obrátily na svou stranu Pardubice, na jejichž posilu Patryka Dudka bohužel nestačil Matěj Kůs. Jízda s číslem tři byla soubojem juniorů. Nejlépe si vedl Filip Hájek za  AK Markéta Praha a Petr Chlupáč za AK 3ton Slaný, bod přivezl i Josef Novák za AMK ZP Pardubice, David Pacalaj z SC Žarnovica jízdu pro poruchu svého stroje nedokončil.
 
A byla tu jízda s číslem čtyři, do které nastoupil Václav Milík, Zdeněk Holub, Zdeněk Simota a Adrian Gala. Václav Milík přivezl svému týmu dle očekávání tři body a pomohl tak ZP Pardubice snížit bodový deficit na AK Markéta Praha na pouhý jeden bod. Václav Milík se stal téměř neporazitelným mužem závodu. Jeden jediný bod ztratil pouze v jízdě s číslem šest, kdy Eduard Krčmář výborně odstartoval a celá čtyři kola pečlivě dbal na to, aby se před něj Milík nedostal, a to se mu také povedlo.
 
V desáté jízdě se postavil na start Jakub Jamróg z AK 3ton Slaný s tzv. Jokerem, kterého výborně zúročil a svému týmu přivezl cenných šest bodů. Dalšího Jokera vezl pro  týmu SC Žarnovica Adrian Gala, jenž pro tuto jízdu nahradil Jakuba Valkoviče. Gala dojel na druhém místě za skvěle jedoucím Matějem Kůsem a svůj tým obohatil o 4 body.
 
Na dráze jsme viděli i několik pádů, naštěstí bez vážných zranění. V jízdě s číslem 11 upadl Filip Hájek, ale stihl odstranit svůj stroj z dráhy a tak jízda mohla být dokončena. Hned v další jízdě upadl Martin Málek, jízda byla zastavena a Martin byl vyloučen. V jízdě s číslem třináct se s dráhou potkal Petr Chlupáč, jízda byla opakovaná se všemi jezdci, ale opět s pádem – tentokrát Hynka Štichauera. Opakovalo se opět se všemi jezdci. Další pád potkal v dodatkové devatenácté jízdě Petra Chlupáče a Davida Pacalaje a v poslední, tedy dvacáté jízdě,  ještě Adriana Galu.
 
Dodatkové jízdy byly to nejzajímavější, co mohli diváci na pražské Markétě dosud shlédnout. V sedmnácté jízdě se na start postavil Josef Franc, Jakub Jamróg, Patryk Dudek a Adrian Gala. Patrik Dudek však dojel překvapivě až na třetím místě, druhý byl Josef Franc a nejlépe si vedl Adrian Gala. V rozjížďce s číslem osmnáct bojoval Jan Kvěch s Josefem Novákem celá čtyři kola o třetí místo, což se mu také povedlo a mladíček přivezl svému týmu AK Markéta Praha cenný bod. Vítězství si připsal Eduard Krčmář, kterému za zády dojel Patrik Búri. Devatenáctá jízda, do které nastoupili Matěj Kůs, Václav Milík, David Pacalaj a Petr Chlupáč slibovala pěknou podívanou. Všem bylo jasné, že Kůs se bude snažit připravit Milíka alespoň o bod. V první zatáčce však upadl Petr Chlupáč s Davidem Pacalajem. Jízda se opakovala v kompletní sestavě. Matěj Kůs vyletěl jako střela a dlouho držel Milíka za zády. Ten si to však nenechal líbit, na Matěje stále dotíral a ve třetím kole se mu jej podařilo předjet a dojet si tak pro cenné tři body pro svůj tým a dovést ho tím k remíze. Dvanáctá jízda, do níž nastoupil Zdeněk Holub, Hynek Štichauer, Jakub Jamróg a Adrian Gala, měla rozhodnout, kdo se stane vítězem dnešního extraligového závodu. V první zatáčce upadl Gala. Zdeněk Holub výborně odstartoval a snažil se udržet za zády Jakuba Jamróga. Ten ho nakonec udolal, ale dva body, které Zdeněk získal pro svůj tým, stačily na vítězství domácího týmu, protože Hynek Štichauer z AMK ZP Pardubice projel cílem až za jeho zády a tento jediný bod rozhodl o vítězství. Na třetím místě skončil tým AK 3ton Slaný.
 
 
Extraliga družstev 2018 – Praha
 
 
 
I
II
III
IV
V
VI
 
AK Markéta Praha
37
 
 
 
 
 
 
 
Zdeněk Holub
1
1
3
2
2
 
9
Filip Hájek (U21 ACCR/SMF)
3
-
0
-
 
 
3
Matěj Kůs
2
1
2
3
2
 
10
Josef Franc
3
3
2
2
2
 
12
Jan Kvěch
1
1
1
 
 
 
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
AK 3ton Slaný
29
 
 
 
 
 
 
 
Eduard Krčmář
2
3
2
3
3
 
13
Martin Málek
0
-
0
-
 
 
0
Zdeněk Simota
0
0
1
 
 
 
1
Petr Chlupáč (U21 ACCR/SMF)
2
0
0
0
0
 
2
Jakub Jamrog, PL
2
6
2
0
3
 
13
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ZP Pardubice
36
 
 
 
 
 
 
 
Josef Novák (U21 ACCR/SMF)
1
0
0
0
0
 
1
Václav Milík
3
2
3
3
3
 
14
Patryk Dudek, PL
3
3
3
3
1
 
13
Hynek Štichauer
1
3
2
1
1
 
8
Jaroslav Petrák
 
 
 
 
 
 
0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SC Žarnovica
23
 
 
 
 
 
 
 
Patrik Búri
1
2
1
1
2
 
7
Andrej Kobrin, UA
0
-
1
0
 
 
1
David Pacalaj (U21 ACCR/SMF)
0
0
1
0
1
 
2
Jakub Valkovič
-
1
1
-
 
 
2
Adrian Gala, PL
2
2
4
3
0
 
11
 
 
Extraliga družstev 2018 – průběžné pořadí 2018
 
 
bilance výsledků
malé body
velké body
1. Praha
1-0-0-0
37
4
2. Pardubice
0-1-0-0
36
3
3. Slaný
0-0-1-0
29
2
4. Žarnovica
0-0-0-1
23
1


 


Další články sekce Extraliga