KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Extraliga ve Slaném

Text: Šárka Rybenská, foto: Jan Kobzáň
Extraliga ve Slaném
19.06.2018
 

Pokračování nejvyšší tuzemské soutěže plochodrážních týmů pokračuje čtvrtým kolem ve středu 20. června 2018 od 18:00 hodin na plochodrážním stadionu ve Slaném.

 
Pořadatel akce Autoklub v AČR Slaný před zahájením závodu poděkuje k významnému životnímu jubileu Karlovi Ležákovi, čestnému předsedovi klubu a bývalému vrcholnému funkcionáři klubu. Poděkování se dostane i Miloslavu Vernerovi, bývalému československému reprezentantovi, později státnímu trenérovi, který řadu let zastupoval český plochodrážní sport ve vrcholných funkcích mezinárodní motocyklové federace.
 
Ve Slaném budou o titul bojovat celky AK Markéta  Praha, AMK ZP Pardubice, AK 3ton Slaný a Speedway Club Žarnovica. 
 
Vedoucím týmem je prozatím AK Markéta Praha. Manažer Tomáš Topinka má v sestavě zkušené duo Josef Franc - Matěj Kůs a na soupisce figuruje i řada skvělých jezdců, jako Zdeněk Holub, Ondřej Smetana, Michal Škurla nebo Jan Kvěch. Zahraniční posilou je Sebastian Ulamek.  O tom, koho postaví  Tomáš Topinka na start ve středu, bude rozhodnuto během dnešního odpoledne.
 
Pardubická Zlatá přilba, vedená Lubomírem Vozárem, je zatím za druhé příčce se ztrátou jediného  bodu.  Velkou oporou tohoto týmu je Václav Milík,  kterému sekunduje Hynek Štichauer. Zahraničními posilami tohoto týmu jsou Patryk Dudek nebo Tomasz Jedrzejak.
 
Domácí AK 3ton Slaný je zatím  na třetí příčce průběžného pořadí. Manažer Milan Mach tradičně sází na dvojici Eduard Krčmář- Jakub Jamrog, výbornou formu v poslední době ukazuje Zdeněk Simota. O další pozice domácí sestavy se budou ucházet Michal Dudek, Martin Málek a Petr Chlupáč. Tento klub bude chtít před domácím publikem určitě navázat na vítězný závod z druhého kola v Žarnovici.
 
Slovenskému klubu SC Žarnovica se zatím moc nedařilo. Manažer Ján Daniel byl ochuzen o Martina Vaculíka, který si na začátku sezony v anglické lize přivodil zlomeninu kotníku. Vzhledem k tomu, že je již v plném tréninkovém vytížení, dá předpokládat, že ho ve Slaném uvidíme.  Oporou klubu je polský jezdec Adrian Gala.
 
První závod extraligy se konal na pražské Markétě, druhý ve slovenské Žarnovici a poslední v Kopřivnici.  Pardubický závod, který se měl konat dne 17. května 2018, byl kvůli dešti odvolán a přesunul se na náhradní termín, kterým je  středa 27. června 2018.
 
 
 
 


 


Další články sekce Extraliga