KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MČR Na ledové dráze letos nebude

Text: Antonín Škach, foto: Vladimír Paiger a Karel Herman
MČR Na ledové dráze letos nebude
08.03.2018
 

Startovní listina pro Kopřivnici vznikala nadarmo.

 
Kopřivnice – 7. března
Během dnešního dopoledne dala sportovní komise české ploché dráhy do kupy startovní listinu sobotních mistrovských ledů v Kopřivnici. Ovšem jaro, které paní Zima ještě minulý týden šikanovala arktickým mrazy, přece jen bylo silnější. Silný led svírající Větřkovickou přehradu nakonec příliv teplého vzduchu přece jen prolomil, takže nezbylo než závod mistrovství republiky přece jen odpískat.
 
Po Janu Klatovském se ze zdravotních důvodů dnes ráno omluvil také Jan Klauz. Ovšem deset zbývajících ledařů se plánovalo v Kopřivnici přece jen objevit. Sportovní komise proto sestavila startovní listinu a rozpis, který měl po patnácti rozjížďkách vyvrcholit finálovou jízdou pro čtyři nejlepší.
 
Tato informace však nebyla na světě ještě ani půl hodiny, když z Kopřivnice dorazila letos první negativní zpráva, která měla sobotní ledy fatální důsledek. Voda z větřkovické hlubiny prolomila i dvacet centimetrů silný led a prodrala se na hladinu.
 
„Je to v prdeli,“ nebere si kopřivnický místopředseda Richard Dufek vůbec žádné servítky. „Ještě včera to bylo krásně zamrzlý, dneska jsou louže po celý přehradě. Museli jsme to odpískat. Děkujeme všem, co se podíleli na přípravě, je nám to líto, snad příští rok…“
 
Takto měla vypadat startovní listina:
1 Charly S. Ebner, A
2 Lukáš Hutla, Pardubice
3 Andrej Diviš, Nepomuk
4 David Lizák, Divišov
5 Radek Hutla, Pardubice
6 Jiří Wildt, Praha
7 Marc Geyer, D
8 Vladimír Višváder, Živanice
9 Jan Pecina, Osečná
10 Martin Běhal, Osečná
11 Josef Kreuzberger, A
12 Robert Růžička, Praha


 


Další články sekce MČR