Závody u nás i v zahraničí v období od 15. října do 21. října.

Vítězství Filip Hájek získal o jediný bod

Text: Šárka Rybenská, foto: Elis Rybenská
26.04.2018

Úvodním závodem na pražské Markétě bylo zahájeno Mistrovství ČR juniorů do 21 let.

Za favority závodu byli považování Patrik Mikel, Filip Hájek, Petr Chlupáč a Jan Kvěch. Sindy Weber bohužel po pádu odvezla sanitka, závod tedy nedokončila. Na dráze se po pádu již neobjevil ani Sebastian Kessler a ke slovu se tedy dostal náhradník Michal Baštecký.

Celý závod byl poměrně vyrovnaný a o vítězi rozhodla až poslední jízda, ve které se setkal Filip Hájek s Patrikem Mikelem. Oba závodníci do té doby nepoznali porážku a do poslední jízdy závodu nastoupili s plným počtem bodů. Úspěšnější byl Filip Hájek a jeden jediný bod rozhodl, že vítězem se stal právě on. Patrik Mikel se musel spokojit s druhým místem. Na třetí stupeň vítězů vystoupal Jan Kvěch. Čtvrté místo patří Petru Chlupáčovi, který získal stejný počet bodů, jako David Pacalaj. Nejlepším z jezdců na motocyklu o obsahu 250 ccm byl ještě ani ne čtrnáctiletý Pavel Kuchař.

Další finále je plánováno na 8. května do Plzně a o vítězích se rozhodne 29. července v Divišově.